Wszelkiego rodzaju pompy w instalacjach przemysłowych i nie tylko narażone są na różnorodne zagrożenia, związane z warunkami ich eksploatacji. Może dojść do sytuacji wydłużonego okresu pracy pompy na sucho, co z całą pewnością przyczynia się do ograniczenia żywotności pompy. Ważne w wielu przypadkach jest także osiągnięcie odpowiedniego ciśnienia w instalacji, co można zrealizować przy pomocy zastosowania odpowiednich sterowników do pomp. W zdecydowanej większości przypadków sterowniki do pomp, zapewniają więc o wiele lepszy poziom efektywności pracy, jak również przyczyniają się do wydłużenia żywotności pomp. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie, z którego warto w wielu przypadkach skorzystać.

Dobre sterowniki do pomp przemysłowych.

Jeśli chodzi o obecnie najbardziej popularne sterowniki do pomp to należy tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na urządzenia w serii EVAK DPC-10A. jest to nowoczesny sterownik, pełniący jednocześnie funkcję zabezpieczenia pompy przed sucho-biegiem i wyłącznika ciśnieniowego. Posiada dobry i czytelny wyświetlacz zapewniający łatwą obsługę oraz możliwość szybkiej zmiany parametrów pracy urządzenia. Charakteryzuje się także bardzo przemyślaną konstrukcją. Zapewnia prosty i łatwy montaż, który nie wpływa w jakimkolwiek zakresie na dławienie przepływu rurociągu, czy tez generowanie dodatkowych oporów hydraulicznych. Jest to więc idealnym rozwiązaniem do zastosowania w ramach zastępstwa dla mechanicznych, wyłączników ciśnieniowych, stosowanych tradycyjnie w tego typu instalacjach. Pozwala na skuteczną kontrolę pracy całego układu, nie tylko samej pompy.

Zalety sterownika EVAK DPC-10A

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na fakt, iż zastosowanie tego typu sterownika, niesie za sobą określone korzyści. Jednym z istotniejszych aspektów może się tutaj okazać fakt iż do jego podłączenia w instalacji nie są wymagane jakiekolwiek uprawnienia elektryczne, bowiem wyposażony jest w odpowiednie wtyczki. Nie trzeba więc ręcznie realizować przyłącza do sieci energetycznej.

Do najważniejszych zalet zastosowania tego typu sterownika należy tutaj więc zaliczyć:

  • Proste podłączenie na zasadzie plug&play – podłączenie i konfiguracja realizowane samodzielnie
  • Intuicyjna obsługa
  • Zwiększony poziom żywotności w stosunku do tradycyjnych wyłączników mechanicznych
  • Dokładny pomiar zapewniany poprzez próbkowanie na poziomie 5/sek.
  • Oszczędności związane z brakiem konieczności montowania dodatkowych urządzeń – zabezpieczenie przed sucho-biegiem czy też manometr zapewnia nam sterownik DPC.
  • Miękki stop pompy – wpływa na zmniejszenie efektu uderzenia przy nagłym zatrzymaniu pompy, co wpływa na obniżenie poziomu jej żywotności oraz pozostałych elementów instalacji.
  • Wyraźny i czytelny wyświetlacz LCD.

Mamy tutaj więc do czynienia z wyjątkowymi, konkretnymi zaletami zastosowania tego typu sterowników do systemów pomp. Dzięki temu też, rozwiązania tego typu stają w ostatnich latach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, wdrażanym w wielu różnorodnych systemach.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *