Każdy z nas w swoich domach i mieszkaniach niejednokrotnie był zmuszony do przeprowadzenia remontu, głównie polegającego na odświeżeniu ścian. W większości przypadków do tego typu prac zatrudniamy ekipę remontową, aczkolwiek trzeba przyznać, iż z dużym prawdopodobieństwem, większość z nas, byłaby w stanie samodzielnie przeprowadzić tego typu prace. Oczywiście wymagać to będzie zakupu niezbędnych narzędzi, oraz poświęcenia sporej ilości wolnego czasu. Trzeba będzie także przygotować się pod względem merytorycznej wiedzy na temat remontów i prac malarskich. Generalnie jednak, można powiedzieć, iż przeprowadzenie remontu we własnym zakresie nie będzie na tyle trudne, abyśmy nie mogli go przeprowadzić we własnym zakresie.

Niezbędne narzędzia malarskie.

Przede wszystkim, trzeba będzie tutaj w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia malarskie. Musimy więc zakupić odpowiednie pędzle, szczotki oraz wałki, bez których to, w ogóle nie będzie możliwe prowadzenie tego typu prac. Kupując pędzle, szczotki oraz wałki, zwracać należy uwagę na kwestię jakości ich wykonania oraz ergonomii użytkowania. Warto więc każde narzędzie wziąć do ręki i sprawdzić jak leży, czy nie jest za ciężkie, czy nie będzie obcierać nadgarstka, czy też gdzieś coś niepotrzebnie nie uwiera w dłoń. Warto podkreślić, iż dobry, szanowany i znany producent pędzli i szczotek malarskich, z całą pewnością będzie tutaj lepszym wyborem niż narzędzia niewiadomego pochodzenia. O wiele lepiej jest jednak wyłożyć na narzędzia nieco większe pieniądze, bowiem dzięki temu zyskujemy gwarancję, iż są to narzędzia dobrej jakości, gwarantujące wygodną i efektywną pracę. Co więcej, będą charakteryzować się także dobrym poziomem trwałości, a to pozwoli nam wykorzystywać je o wiele dłużej niż tylko poprzez jeden remont w naszym mieszkaniu.

Prace remontowe i ich przebieg.

Skoro zaopatrzymy się już w niezbędne narzędzia, zakupimy farby, szpachlę, taśmę i folię malarską, można będzie przystąpić do właściwej realizacji prac. Najważniejsze będzie tutaj staranne zabezpieczenie podłogi w pomieszczeniu przeznaczonym do malowania, jak również ewentualnie pozostałych w nim mebli. W tym celu stosowana jest folia malarska o wymiarach najczęściej 5x4m, którą dodatkowo można ustabilizować przy pomocy taśmy malarskiej. Sama taśma zaś stosowana będzie do oklejenia krawędzi ram okiennych i drzwiowych, co zabezpieczy je przed zabrudzeniami przy malowaniu.

Po zabezpieczeniu wszystkiego można będzie przystąpić do uzupełniania ubytków w ścianach przy pomocy gładzi gipsowej oraz jej wyrównaniu do płaszczyzny ściany poprzez wyszlifowanie. Następnie pozostanie nam jedynie zagruntowanie ścian w celu wyrównania chłonności podłoża i można będzie przystąpić do malowania właściwego. Tutaj oczywiście już trzeba będzie zadbać o staranne rozprowadzanie farby po ścianach przy pomocy odpowiednio dobranych narzędzi. Pozostaną jedynie wykończenia pędzlami w narożnikach i trudno dostępnych miejscach po czym można powiedzieć, iż odświeżenie pomieszczenia jest przeprowadzone wzorowo.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *